Na ile wystarczy program MDM?

4

Program Mieszkania dla Młodych cieszy się na rynku nieruchomości coraz większym zainteresowaniem. Działa zaledwie od dwóch miesięcy, a już wiele osób zdecydowało się z niego skorzystać i tym samym kupić mieszkanie na bardziej atrakcyjnych warunkach finansowych.

Aktualne założenia programu MDM

Program określa jednak maksymalną kwotę dopłaty jaką Państwo przeznaczyło do wykorzystania w 2014 roku i jest to 600 mln złotych. Oznacza to, że jeśli kwota ta zostanie wykorzystana np. we wrześniu tego roku, program zostanie zamknięty na kolejne miesiące.

Na chwilę obecną Narodowy Bank Polski podaje informację, że liczba sprzedanych mieszkań w MDM w całej Polsce wynosi ok 2 650 sztuk. Natomiast kwota wykorzystanego dofinansowania w skali całego kraju wynosi ok 72,5 mln złotych. W pierwszej chwili można dojść do wniosku, że w tym tempie pieniędzy przeznaczonych na program powinno wystarczyć do końca roku, jednak ilość wniosków MDM w lutym była dwukrotnie większa niż w styczniu.Wynika z tego, że tempo sprzedaży mieszkań w MDM oraz udzielanych kredytów bardzo szybko rośnie.

Mamy przed sobą okres roku, w którym rynek nieruchomości mocno się ożywia, zainteresowanie klientów będzie więc coraz większe a kwota dopłat przewidzianych przez Państwo zacznie się szybko zmniejszać.

Możliwości skorzystania z dofinansowania MDM:

  • coraz więcej deweloperów decyduje się na poszerzenie swojej oferty o mieszkania o spełniające kryteria programu MDM
  • zwiększa się liczba banków, które w swojej ofercie kredytowej uwzględniają program MDM

 Jeśli chcesz skorzystać z programu Mieszkania dla Młodych, warto już teraz poznać ofertę deweloperów, zbadać zdolność kredytową i spokojnie zaplanować zakup, zanim limity dopłat na ten rok się skończą.

Chcę poznać aktualną ofertę mieszkań

Photo