Wynajem mieszkania – jak bezpiecznie na nim zarobić?

3

Na rynku nieruchomości jest sporo możliwości inwestycyjnych. Zakup i później wynajem mieszkania wydaje się bezpiecznym i pewnym sposobem pomnażania kapitału, dlatego bardzo wiele osób chce z takiej możliwości skorzystać. Jednak taka decyzja wiąże się z pewnymi zagrożeniami mogącymi wpłynąć na obniżenie przewidywanych zysków, których wielu ludzi podchodzących do tego tematu, na początku nie dostrzega. Dlatego należy sobie zadać bardzo ważne pytanie:

Czy wynajem mieszkania w rzeczywistości wygląda równie obiecująco?

Jak uchronić się przed zagrożeniami związanymi z wynajmem mieszkania?

Przede wszystkim trzeba znaleźć odpowiednie mieszkanie. Kilka lat temu jedynym ważnym wyznacznikiem wyboru mieszkania była lokalizacja, dzisiaj oczywiście również jest bardzo istotna, jednak duże znaczenie zyskał standard wynajmowanego mieszkania, jego optymalny rozkład oraz bieżące koszty utrzymania nieruchomości. Na te wszystkie czynniki należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ ryzykowne jest kupowanie mieszkań np. na ostatnim piętrze w starej kamienicy. Zdecydowanie bezpieczniejszy wybór to mieszkanie z rynku pierwotnego, które można odpowiednio dostosować do późniejszego wynajmowania poprzez np wydzielenie osobnej kuchni.

Zakup odpowiedniego mieszkania nie gwarantuje jeszcze sukcesu. Bardzo ważne jest znalezienie solidnych najemców, co nie należy do zadań łatwych. Wielu klientów zapomina, że w procesie wynajmowania mieszkania często pojawiają się okresy, w których mieszkanie stoi puste, w sytuacji, kiedy poprzedni wynajmujący opuścił lokal, a nowego jeszcze nie udało się znaleźć. Kolejnym problemem są usterki lub naprawy, które prędzej czy później, pojawią się w mieszkaniu, w wyniku jego użytkowania. Jest to stały koszt po stronie wynajmującego. Wszystkie powyższe okoliczności powodują, że przewidywany czynsz najmu w skali np roku jest mniejszy niż zakładaliśmy na początku, ponieważ przeważnie o nich zapominamy we wstępnej kalkulacji. W wyniku tego rentowność całej inwestycji również spada.

Jak można wyeliminować zagrożenia mniejszych zysków z wynajmu?

Jedną z takich możliwości jest tzw. GWARANTOWANY NAJEM – jest to projekt stworzony po to, aby dać właścicielowi mieszkania dodatkowy poziom bezpieczeństwa zysku, poprzez zagwarantowanie najmu mieszkania. Poniżej podstawowe założenia projektu:

  • Mieszkanie z rynku pierwotnego, ze specjalnego pakietu, blisko Centrum Wrocławia
  • Cena metra kwadratowego mieszkania jest niższa niż w cenniku
  • Harmonogram płatności za mieszkanie jest skonstruowany w taki sposób, że większą część kwoty płaci się przed przekazaniem mieszkania
  • Właściciel otrzymuje gwarancję na 5 lat, otrzymywania rynkowego czynszu najmu
  • W przypadku okresu bez najemcy właścicielowi wypłacane jest 80% miesięcznego czynszu, aż do momentu znalezienia nowego najemcy

Wykorzystujące tego typu narzędzia można w sprawny i bezpieczny sposób pomnażać dochody z wynajmu. Jest to dosyć świeże podejście do tematu na wrocławskim rynku nieruchomości ale z pewnością projekt będzie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Jeśli chcesz skorzystać z opcji GWARANTOWANEGO NAJMU, lub potrzebujesz więcej informacji na ten temat, proszę o kontakt.

Photo